CENY

 • Prezentácia knihy Ticho búrky alebo Ako spojiť príjemné s ešte príjemnejším

  Vydanie: 3 Augusta 2015

  Počas mojej júnovej dovolenky na Slovensku som mala možnosť zorganizovať 25. júna vo Francúzskom inštitúte prezentáciu mojej dvojjazyčnej zbierky poézie Le Silence d'une tempête/Ticho búrky vydanej francúzskym vydavateľstvom Editions du Cygne a distribuovanej aj na Slovensku. V príjemnej, takmer rodinnej, atmosfére ma vyspovedala Gabika Horečná, texty vo francúzštine aj v slovenčine prečítala Beátka Panáková. Prestávky, počas ktorých sme si ovlažili vyschnuté hrdlá, vyplnila hrou na klavíry Zdenka Huťová. A veru, nevedeli sme to naplánovať lepšie. V inštitúte bola práve výstava fotografií krás našej "stále" zelenej planéty. Poézia je síce menšinovým žánrom, ale stále má svojich fanúšikov. Ďakujem všetkým, ktorí prišli a veľká vďaka Francúzskemu inštútu. Poetry is not dead!

 • Prezentácia knihy Literárni nadeje České republiky

  Vydanie: 13 Marca 2015

  Prezentácia knihy Literárni nadeje České republiky 13. marca 2015 v Prahe mi umožnila stretnúť sa s pánom Doležalom, členmi jeho vydavateľstva Temné vody, aj s autormi textov v knihe. V príjemnej, priateľskej atmosfére sme si pohovorili o príprave knihy, o literatúre, vypočuli si koncert mladej speváčky Niky a, s pohárom francúzskeho vínka v ruke, sme zaželali knihe úspech a dlhý život. Nech žije literatúra!

 • Tvárou v tvár s návštevníkmi Bibliotéky 2013

  Vydanie: 21 Novembra 2013

  Prezentácia zbierky Ďalší psí deň na Bibliotéke 2013 prebehla nad moje očakávania. Gabika mňa a vydavateľku Kvetku Daškovú dobre vyspovedala a Marián vynikajúco čítal texty. Veľká vďaka všetkým, vrátane návštevníkov Bibliotéky, ktorí sa zastavili.

 • Literárny Salón Trnava 2013, Jozefa Braneckého Studňa sa tajne s dažďom zhovára 2013

  Vydanie: November 2013

  2. miesto za poéziu Literárny Salón Trnava 2013 Básne si môžete prečítať v sekcii Autorka/Poézia.

  1. miesto za poéziu Súťaž Jozefa Braneckého 2013 Básne si môžete prečítať v sekcii Autorka/Poézia.

 • 1. miesto Literárny Boom 2013 - Trubadúr

  Vydanie: 15 Október 2013

  Poviedka získala 1. miesto v literárnej súťaži Literárny Boom 2013. Césaire je imigrantom z Mali zaľúbeným do poézie, ktorý dúfal v lepší život v Paríži...

 • 3. miesto O Dračí Řád 2012 - Hanameh

  Vydanie: 5 Júl 2013

  Poviedka získala 3. miesto v literárnej súťaži organizovanej MFantasy, O Dračí Řád 2012. Démoni číhajú v blízkej budúcnosti za každým rohom a pretechnizovaná doba, v ktorej sú ľudia prekvapivo čoraz osamotenejší, by bola rajom na Zemi pre succubi. Čo ak…

 • Cena Bibliotéky 2011 - Syndróm «BEE»

  Vydanie: 5 Nov 2011

  Poviedka Syndróm «BEE» získala Cenu Bibliotéky 2011 v rámci literárnej súťaže Cena Fantázie. Pri jej písaní som sa inšpirovala úhynom včiel a hlúpymi rozhodnutiami politikov, ktoré situáciu väčšinou ešte zhoršia. Alebo je to úmyselné, aby udržali moc vo svojich rukách ?

 • Medzi 10 najlepšími poviedkami Cena Fantázie 2007 - Obracanie na popol

  Vydanie: 5 Nov 2007

  Poviedka Obracanie na popol sa umiestnila medzi 10. najlepšími poviedkami v súťaži Cena Fantázie 2007. Pochmúrna atmosféra sveta, v ktorom ľudí strašia elektrické búrky a kde sú biopotraviny luxusným produktom, určite poteší fanúšikov postapokalyptickej literatúry.

 • Literárny Zvolen 2010, Jašíkove Kysuce 2011 a Slovenského Učeného Tovarišstva 2013

  Vydanie: Rok 2010 - 2013

  Čestné uznanie O Cenu Slovenského Učeného Tovarišstva 2013 – Atila Poviedka o slabomyseľnom Atilovi, ktorý žije s matkou alkoholičkou..

  Čestné uznanie Jašíkove Kysuce 2011 – Jean a cintorín Jean a cintorín je krátka poviedka inšpirovaná legendou o jednom z parížskych cintorínov v 18. storočí. Čítať zbornik.

  Čestné uznanie Literárny Zvolen 2010 – Do tej istej mláky stúpiš Príbehy troch žien, ktoré sa na konci spoja. Každá zo žien má iný postoj k životu a tragický koniec jednej z nich vyjaví, že niekedy môže byť na vzburu neskoro…

 • Krídla Ivana Laučíka 2009, Jozefa Braneckého Studňa 2009 a Gerbocová Literárna Snina 2009

  Vydanie: Rok 2009

  Hlavná cena za prózu Krídla Ivana Laučíka 2009 – Dokonalá bytosť a Posledné dni pred… Mierne fantasy poviedka Dokonalá bytosť rozpráva o záhadnej tete žijúcej v hustom lese na okraji ešte záhadnejšej dediny. Posledné dni pred… prináša pohľad do blízkej budúcnosti, kde na rodičovstvo bude potrebné povolenie. Čítať.

  Cena Matice Slovenskej 2009 v súťaži Jozefa Braneckého Studňa sa s dažďom tajne zhovára – Prázdno a chlad Nešťastný príbeh dvoch priateľov. Čo sa môže stať, keď nemáme odvahu čeliť vlastným rodičom a postaviť sa na stranu priateľa.

  Čestné uznanie Gerbocová Literárna Snina 2009 – Monológ zatrpknutého muža Pohľad na svet z uhla zatrpknutého muža, ktorý má po krk pokrytectva spoločnosti.

 • Literárny Zvolen 2008, Ihnátové Hanušovce 2008 a Krídla Ivana Laučíka 2008

  Vydanie: Rok 2008

  2. miesto Literárny Zvolen 2008 – Šialenstvo a Keď ľudstvo štrajkuje Krátka poviedka Keď ľudstvo štrajkuje opisuje cestovanie parížskym metrom počas štrajku. Šialenstvo je poviedkou o vyčerpanej konzumnej spoločnosti, v ktorej ľuďom z ničoho nič « prepne » a začnú zabíjať ostatných.

  3. miesto Ihnátové Hanušovce 2008 – Delírium Nezamestnaný muž sa snaží napísať román…

  Čestné uznanie Krídla Ivana Laučíka 2008 – Cesta O čom všetkom sa dá premýšľať a čo všetko sa dá v mysli vypovedať cestou k starej mame.

 • Ihnátové Hanušovce 2007 a Jašíkove Kysuce 2007

  Vydanie: Rok 2007

  Čestné uznanie Ihnátové Hanušovce 2007 – Ďalší psí deň Poviedka, ktorá dala názov mojej debutovej zbierke poviedok. Hrdina hromží na celý svet a nakoniec si uvedomí, že existujú ľudia, ktorí na tom môžu byť aj horšie…

  Čestné uznanie Jašíkove Kysuce 2007 – Život podľa predstáv Hrdinka žije podľa časopisov a módy. Rozpráva o tom, čo je práve v kurze… Až kým nestretne niekoho, kto jej otvorí oči. Čítať zbornik.

 • Novomeského Nitra 2006 a Gerbocová Literárna Snina 2006

  Vydanie: Rok 2006

  2. miesto Ladislava Novomeského Nitra 2006 – Jeden deň v živote po… Poviedka ovplyvnená mojimi úvahami o živote po odchode do Francúzska.

  2. miesto Gerbocová Literárna Snina 2006 – Za horizontom Jeden obyčajný deň môjho života v Paríži, kedy som sa rozhodla urobiť si kapustnicu.